Slovenský pohár SPDH 2021

Hoci nám rok 2020 veľa voľnosti a možností športovania nepriniesol, o to viac dúfame, že sa naše očakávania naplnia v tom nasledujúcom.

V roku 2021 sme sa rozrástli o nových dvoch členov. Vitajte v našom tíme Vilma a Braňo. Dúfame, že sa vám u nás bude páčiť smiley.

Všetkým našim jazdcom pevne držíme palce, aby sa ich očakávania naplnili, a aby v zdraví, spokojní, plní zážitkov a  nových priateľstiev naplnili tohtoročnú športovú sezónu.

Aj tento ročník pohára v downhille  ovplyvňuje čiastočne koronavírus. Slovenský zväz cyklistiky naplánoval päť kôl zjadu v downhille (SPDH) o víťazný pohár. Prvý sa bude konať 06.06.2021 v Košútke, druhý 04.07.2021 vo Veľkej Rači - Oščadnici, tretí 18.07.2021 vo Vrátnej (MSR), štvrtý  22.08.2021 v Mýte pod Ďumbierom a posledný (piaty) 19.09.2021 na Kubínskej holi.

Tak chalani a Vilma poďme na to!!!  Držíme vám všetkým palce yessmiley.

06.06.2021  - prvé súťažné kolo SPDH - KOŠÚTKA

Všetci trénovali kdekoľvek a akokoľvek sa len dalo. V rámci svojich možností. Nezastavil ich dážď, chlad, zima ani horúce jarné slnko. A tréning priniesol zaslúžené ovocie.

Prvý tohtoročný pretek a hneď dôvod na radosť laugh. Možno tomu pomohlo aj pekné slnečné počasie.

V kategórii Ženy VILMA obsadila nádherné 3. miesto.

V kategórii Masters došiel do cieľa Anton 7.

V kategórii Hobby ERIK zvíťazil , BENJAMÍN obsadil krásne 3. miesto, Braňo bol 26., Maroš 30. a Richard 33.

V kategórii Juniori obsadil JAKUB krásne 3. miesto, Adam 6., Samuel 10. a Michal 11.

VŠETKÝM za vzornú reprezentáciu ďakujeme, oceneným GRATULUJEME a želáme veľa šťastia v ďalších kolách.

Ste super chalani a VILMA yessmiley.

Zdroj fotografií: FB SPDH

04.07.2021  - druhé súťažné kolo SPDH - VEĽKÁ RAČA

A opäť sme sa rozrástli. Od tohto súťažného kola budú za nás jazdiť ďalší štyria jazdci.

Vitajte medzi nami Lukáš, Jakub, Sebastián a Ľuboš. Držíme vám palce nech sa vám darí (hlavne bez úrazov) a my všetci sa budeme snažiť, aby sa vám medzi nami páčilo.

Aj druhý tohtoročný pretek nám priniesol dôvod na radosť laugh. Nechýbalo nádherné počasie, dobrá nálada a samozrejme chuť víťaziť.

V kategórii Žiaci obsadil Lukáš nádherné 2. miesto.

V kategórii Ženy VILMA skončila PRVÁ yesyesyes.

V kategórii Kadeti bol Jakub 11. a Sebastián 24.

V kategórii Hobby ERIK opäť ZVÍŤAZIL yes  cool smiley, BENJAMÍN obsadil krásne 5. miesto,  Maroš 10., Richard 17. a Braňo 36.

V kategórii Juniori obsadil JAKUB nádherné 3. miesto, Adam 6. a Michal bol 23.

KRAPS RACING TEAM sa v 2. kole Slovenského pohára v downhille vo Veľkej Rači celkovo umiestnil na 2. mieste.

Šéfko tímu Roman si na hrudi hrdo odniesol krásnu striebornú medailu smiley .

18.07.2021  - tretie súťažné kolo SPDH - VRÁTNA

Tréningy pokračovali v plnom prúde veď majstrovstvá vo Vrátnej sa blížili... Každý trénoval kde len mohol.

Víkend vo Vrátnej nám počasie zo začiatku prialo, no nedeľa priniesla dážď a nakoniec aj silnú búrku. Časť pretekárov svoje semifinálové jazdy dokončila, zvyšní zostali na štarte. Po porade sa organizátori rozhodli nedeľný pretek vo Vrátnej zrušiť. Svoje semifinálové kolo si jazdci odjazdili iba v kategóriách Žiaci, Ženy, Kadeti a Masters. O náhradnom termíne majstrovstiev SR rozhodne komisia.

V kategórii Žiaci sa Lukáš umiestnil na krásnom 4. mieste.

V kategórii Kadeti obsadil JAKUB 11. miesto a Sebastián 13.

V kategórii Marsters sa Anton umiestnil na peknom 5. mieste.

VŠETKÝM za vzornú reprezentáciu opätovne ďakujeme, Vilme za ocenenie GRATULUJEME a želáme veľa šťastia v ďalších kolách.

22.08.2021  - štvrté súťažné kolo SPDH - MÝTO POD ĎUMBIEROM

Pozrite si pozvánku na 4. kolo SPDH od nášho ADAMA...   smiley

Predpoveď počasia nesklamala. Od trénigových kôl až po ukončenie súťaže bolo nádherné slnečné počasie a hoci trať nebola jednoduchá a pády neobišli aj nás, opäť môžeme úspešne kalkulovať. Popri trati sme mali fanúšikov, ktorí nás prišli podporiť a robili teda poriadny hluk yeslaughheart. Ďakujeme za to, že vás máme, hneď to išlo lepšie smileycool.

V kategórii Žiaci bol LUKÁŠ 7.

V kategórii Kadeti SEBASTIÁN 7.

V kategórii Ženy VILMA skončila DRUHÁ yesyesyes.

V kategórii Masters došiel do cieľa ANTON  na krásnom 4. mieste.

V kategórii Hobby ERIK opäť ZVÍŤAZIL yes  cool smiley, MAROŠ bol 12., BENJAMÍN 15. a  RICHARD 21.

V kategórii Juniori obsadil JAKUB nádherné 3. miesto a MICHAL 5. miesto, ADAM bol 7.

KRAPS RACING TEAM sa v 4. kole Slovenského pohára v downhille v MÝTE POD ĎUMBIEROM celkovo umiestnil na 2. mieste.

Šéfko tímu Roman si opäť na hrudi hrdo odniesol krásnu striebornú medailu smiley .

VŠETKÝM za vzornú reprezentáciu ďakujeme, oceneným GRATULUJEME a želáme veľa šťastia v poslednom kole SP.

19.09.2021  - piate súťažné kolo SPDH - KUBÍNSKA HOĽA

Posledné kolo pohára SPDH neprinieslo pekné počasie a trať na Kubínke bola najťažšia zo všetkých súťažných kôl. Bicykle sa zabárali do blata a na kopci bolo pár stupňov nad nulou. Zima.... BRRRR frown Aj napriek tomu sa chalani a Vilma rozhodli, že záver sezóny si na kopci užijú. Medailová žatva to teda bola smileyyes... a tak sa ideme pochváliť:

V kategórii Žiaci získal LUKÁŠ nádherné 3. miesto yes.

V kategórii Kadeti bol SEBASTIÁN 18.

V kategórii Masters došiel do cieľa ANTON  na krásnom 3. mieste yes.

V kategórii Hobby ERIK opäť ZVÍŤAZIL yes  cool smiley, MAROŠ bol 10., BENJAMÍN 16. a  BRAŇO 20.

V kategórii Juniori obsadil  ADAM 5. miesto a MICHAL 6.

JAKUB v kategórii Juniori zo zdravotných dôvodov preteky nedokončil. Prajeme mu skoré uzdravenie.

KRAPS RACING TEAM sa v 5. kole Slovenského pohára v downhille  - KUBÍNSKA HOĽA - celkovo umiestnil na 2. mieste.

ZHODNOTENIE SEZÓNY SPDH 2021

Posledné súťažné kolo je za nami.

Ak by sme chceli v skratke zhodnotiť súťažný rok Slovenského pohára v downhille 2021 nazvime ho bojovným, nezabudnuteľným, priateľským, vytrvalým, cieľavedomým, ale aj náročným.

A viete čo? Budeme sa síce opakovať, ale naši chalani a dáma to zvládli bravúrne. Každé súťažné kolo išli na maximum, bili sa o čo najlepšie umiestnenie ako tigre.

Sme na vás hrdí heartyessmiley.

V celkovom hodnotení Slovenského pohára v zjazde 2021 sme ako tím skončili na nádhernom DRUHOM mieste z 21 družstiev. Šéfko tímu Roman si opäť na hrudi hrdo odniesol krásnu striebornú medailu smiley .

Napriek tomu, že sa chalani ani v tejto sezóne nevyhli  zraneniam a niektoré preteky museli nechtiac vynechať