Slovenský pohár SPDH 2020

Konečne zima skončila. S lúčami prvého teplejšieho slnka chalani v rámci možností a voľného času vyrážali na trať  zodpovedne trénovať na novú sezónu.

V roku 2020 sa náš tím troch jazdcov (ANTON, ERIK a JAKUB) rozrástol o nových členov.

Vitejte medzi nami BENJAMÍN, SAMUEL ADAM, STANISLAV, RICHARD, MICHAL a MAROŠ. Dúfame, že sa vám u nás bude páčiť. Budeme vám všetkým držať palce, aby sa vaše očakávania naplnili, a aby ste v zdraví, spokojní, plní zážitkov a  nových priateľstiev naplnili tohtoročnú športovú sezónu.

Tento ročník pohára v downhille  ovplyvnil koronavírus a Slovenský zväz cyklistiky v súlade s podmienkami krízového štábu zatiaľ naplánoval štyri kolá zjadu o víťazný pohár. Prvý sa bude konať 05.07.2020 vo Veľkej Rači - Oščadnici, druhý 15.07.2020 v Mýte pod Ďumbierom, tretí 23.08.2020 vo Vrátnej a posledný  20.09.2020 v Košútke.

Tak chalani poďme na to!!!  Držíme vám všetkým palce yessmiley.

05.07.2020  - prvé súťažné kolo SPDH - VEĽKÁ RAČA

Počasie ako na hojdačke. Týždeň pred pretekmi striedavo oblačno s prehánkami.

Minulý rok na tejto trati náš Jakub získal krásne tretie miesto. Tak snáď to vyjde aj teraz.

Veľká chvála patrí organizátorom podujatia. Za dodržania prísnych hygienických pravidiel bola celá organizácia pohára na jednotku.

Po upršanom piatku sa počasie v sobotu celkom ustálilo. Hoci trať zrána bola ešte šmykľavá a mokrá, pod náporom slnečných lúčov postupne vysychala. Tam,  kam sa však lúče nedostali, boli miesta plné blata, ktoré sa valilo pri zjazde dolu traťou spod kolies bicykla. A prišla ďalšia nepríjemná správa. Pri tréningu Jakub nepríjemne spadol a musel ísť do nemocnice s vykĺbeným ramenom.

Zjazd bol náročný, niektoré pasáže technické, zablatené a chcelo to veľkú dávku sústredenia.

V kategórii Kadeti získali krásne piate miesto Michal  a pätnáste Adam, v kategórii Masters Anton siedme, v kategórii Hobby Richard sedemnáste a v kategórii Juniori Maroš jedenáste, Benjamín trináste a Samuel devätnáste.

Chalani ste super, len tak ďalej. heartyes

Zdroj fotografií: FB SPDH

19.07.2020  - druhé súťažné kolo SPDH - MÝTO POD ĎUMBIEROM

Pozrite si krátku uputávku na ďalšie kolo SPHD, na ktoré vás pozval aj náš Anton smiley

Prší, prší a prší.... A aj predpoveď na tento víkend nebola ani trošku našim jazdcom naklonená.  To im však chuť nezobralo, naopak, tešili sa, že sa zoznámia s novou traťou, ktorá minulý rok v súťažných kolách nebola.

No a počasie opäť nesklamalo. Blato kam sa len pozriete. Trať bola náročná, a chcelo to maximálne sústredenie. No adrenalín a túžba byť čo najlepší poháňala chalanov vpred.

V kategórii Žiaci sa umiestnili Stanislav na krásnom jedenástom mieste, v Kadetoch bol Adam šiesty a Michal siedmy, v kategórii Masters Anton siedmy, v Hobby Richard sedemnásty, v kategórii Enduro Erik piaty a v kategórii Juniori Maroš desiaty a Samuel pätnásty. Ako tím sme po druhom kole SPDH na krásnom deviatom mieste.

Ďakujeme chalani yes. Tešíme sa na ďaľšie súťažné kolo vo Vrátnej.

Zdroj: FB SPDH

23.08.2020  - tretie súťažné kolo SPDH - VRÁTNA

Počasie ako na hojdačke. Týždeň pred pretekmi opäť prší a prší a tak nám nezostalo iné iba dúfať, že víkend vo Vrátnej nakoniec ukončíme konečne pekným počasím.  Ešte počas sobotňajších tréningov bola trať krásne suchá. V noci však začalo pršať a pršalo ešte aj pred štartom samotných pretekov. Organizátori chvíľu uvažovali aj nad ich zrušením, neustále monitorovali priebeh mračien, nakoniec sme štartovali bez dažďa avšak s miernymi úpravami náročných miest na trati.

V kategórii Kadeti boli Adam na šiestom a Michal na ôsmom mieste, v kategórii Enduro skončil Erik na krásnom piatom mieste, v kategórii Juniori boli Jakub desiaty, Maroš jedenásty, Samuel na šestnásty a Benjamín devätnásty. Ako tím sme po treťom kole SPDH udržali pekné deviate miesto.

Veľká chvála patrí všetkým našim chalanom za ich výkon, no osobitne musíme pochváliť Antona, za nádherné tretie miesto v kategórii Masters.... len tak ďalej yessmiley.

Pozrite sa, ako 3. kolo SPDH prebiehalo smiley

20.09.2020  - štvrté súťažné kolo SPDH - KOŠÚTKA

Leto sa blíži ku koncu a hoci nám počasie  počas predošlých súťažných kôl veľmi neprialo, tentokrát nás teplé slnečné lúče príjemne hriali pri zjazdoch traťou do chrbtov.

Súťažná trať bola perfektne pripravená, klobúk dolu pred organizátormi súťaže. Vzhľadom k situácií, ktorá tento rok dúfajme, že len mimoriadne nastala, bola Košútka posledným súťažným kolom SPDH 2020.

Naši chalani sa rozhodli vyťažiť zo seba maximum a tento ročník pohára ukončiť v zdraví s čo najlepšími výsledkami.

Košútka priniesla v kategórii Kadeti Michalovi deviate miesto, v kategórii Masters Antonovi ôsme miesto, v kategórii Hobby Richardovi dvadsiateštvrté miesto, v kategórii Juniori bol Maroš desiaty, Benjamín šestnásty a Samuel dvadsiaty. Na náročnej trati posledného kola SPDH si cenu v kategórii Enduro za nádherné tretie miesto odniesol Erik. Obrovská gratulácia ERIK yessmiley.

V súťaži družstiev sme v tomto kole skončili na peknom ôsmom mieste.

Posledné súťažné kolo je za nami....

Ak by sme chceli v skratke zhodnotiť súťažný rok Slovenského pohára v downhille 2020 nazvime ho iným, mimoriadnym, zvláštnym, nezabudnuteľným a to aj j vďaka aktuálnej situácií a podmienkam,  v ktorých sme súťažili, ale aj vďaka počasiu, ktoré sa s nami neraz zahrávalo.

A viete čo? Naši chalani to zvládli bravúrne. Každé súťažné kolo išli na maximimum, bili sa o čo najlepšie umiestnenie ako tigre.

Sme na vás hrdí chalani heart

V celkovom hodnotení Slovenského pohára v zjazde 2020 sme ako tím skončili na nádhernom šiestom mieste zo 17 družstiev.