Otázok netreba mať veľa,
       stačí, že sme majiteľmi cieľa.

Slovenský pohár SPDH 2020

Konečne zima skončila. S lúčami prvého teplejšieho slnka chalani v rámci možností a voľného času vyrážali na trať  zodpovedne trénovať na novú sezónu.

V roku 2020 sa náš tím troch jazdcov (ANTON, ERIK a JAKUB) rozrástol o nových členov.

Vitejte medzi nami BENJAMÍN, SAMUEL ADAM, STANISLAV, RICHARD, MICHAL a MAROŠ. Dúfame, že sa vám u nás bude páčiť. Budeme vám všetkým držať palce, aby sa vaše očakávania naplnili, a aby ste v zdraví, spokojní, plní zážitkov a  nových priateľstiev naplnili tohtoročnú športovú sezónu.

Tento ročník pohára v downhille  ovplyvnil koronavírus a Slovenský zväz cyklistiky v súlade s podmienkami krízového štábu zatiaľ naplánoval štyri kolá zjadu o víťazný pohár. Prvý sa bude konať 05.07.2020 vo Veľkej Rači - Oščadnici, druhý 15.07.2020 v Mýte pod Ďumbierom, tretí 23.08.2020 vo Vrátnej a posledný  20.09.2020 v Košútke.

Tak chalani poďme na to!!!  Držíme vám všetkým palce yessmiley.

05.07.2020  - prvé súťažné kolo SPDH - VEĽKÁ RAČA

Počasie ako na hojdačke. Týždeň pred pretekmi striedavo oblačno s prehánkami.

Minulý rok na tejto trati náš Jakub získal krásne tretie miesto. Tak snáď to vyjde aj teraz.

Veľká chvála patrí organizátorom podujatia. Za dodržania prísnych hygienických pravidiel bola celá organizácia pohára na jednotku.

Po upršanom piatku sa počasie v sobotu celkom ustálilo. Hoci trať zrána bola ešte šmykľavá a mokrá, pod náporom slnečných lúčov postupne vysychala. Tam,  kam sa však lúče nedostali, boli miesta plné blata, ktoré sa valilo pri zjazde dolu traťou spod kolies bicykla. A prišla ďalšia nepríjemná správa. Pri tréningu Jakub nepríjemne spadol a musel ísť do nemocnice s vykĺbeným ramenom.

Zjazd bol náročný, niektoré pasáže technické, zablatené a chcelo to veľkú dávku sústredenia.

V kategórii Kadeti získali krásne piate miesto Michal  a pätnáste Adam, v kategórii Masters Anton siedme, v kategórii Hobby Richard sedemnáste a v kategórii Juniori Maroš jedenáste, Benjamín trináste a Samuel devätnáste.

Chalani ste super, len tak ďalej. heartyes

Zdroj fotografií: FB SPDH

19.07.2020  - druhé súťažné kolo SPDH - MÝTO POD ĎUMBIEROM

Pozrite si krátku uputávku na ďalšie kolo SPHD, na ktoré vás pozval aj náš Anton smiley

Prší, prší a prší.... A aj predpoveď na tento víkend nebola ani trošku našim jazdcom naklonená.  To im však chuť nezobralo, naopak, tešili sa, že sa zoznámia s novou traťou, ktorá minulý rok v súťažných kolách nebola.

No a počasie opäť nesklamalo. Blato kam sa len pozriete. Trať bola náročná, a chcelo to maximálne sústredenie. No adrenalín a túžba byť čo najlepší poháňala chalanov vpred.

V kategórii Žiaci sa umiestnili Stanislav na krásnom jedenástom mieste, v Kadetoch bol Adam šiesty a Michal siedmy, v kategórii Masters Anton siedmy, v Hobby Richard sedemnásty, v kategórii Enduro Erik piaty a v kategórii Juniori Maroš desiaty a Samuel pätnásty. Ako tím sme po druhom kole SPDH na krásnom deviatom mieste.

Ďakujeme chalani yes. Tešíme sa na ďaľšie súťažné kolo vo Vrátnej.

Zdroj: FB SPDH